FAQ

Často kladené otázky

Mohu směřovat přihlášení i na jiný webový server?

Ano, je potřeba do popisu kurzu přidat a upravit následující kód:
do pole urlForm vyplňte adresu Vašedo formuláře.
př.: http://goo.gl/forms/q4WhRscEzn
<script>
urlForm="http://goo.gl/forms/q4WhRsc"
</script>
<script src="http://hkjihlava.cz/js/trziste.js">
</script>

Kde se mohu zaregistrovat?

V pravé horní části obrazovky naleznete tlačítko "Registrace", na které klikněte. Po vyplnění formuláře Vám na e-mail přijde potvrzovací odkaz, po jehož kliknutí registraci dokončíte.

Jak se mám přihlásit?

V pravé horní části obrazovky naleznete formulář, pomocí kterého je možné se do aplikace přihlásit pod uživatelským jménem (emailová adresa) a tajným heslem.

Jak se můžu přidat do kurzu?

Po přihlášení do databáze si v "Seznamu kurzů" naleznete hledaný kurz, kliknete na jeho název a tlačítkem "Přihlásit se do kurzu" se můžete do kurzu přihlásit. Pozn. Jestliže je kurz již naplněn (viz "Obsazenost kurzu") tlačítko neuvidíte a je pravděpodobné, že bude v brzké době kurz otevřen znovu.

Můžu do kurzu přihlásit i kamaráda nebo kolegy?

Ano. Při registraci je třeba zaškrtnout "Personalista" u políčka "Typ uživatele". Typ uživatele lze přidat i později ve správě kliknutím na "Nastavení účtu".
Kamaráda nebo kolegu si do databáze přidáte ve správě kliknutím na "Vytvoření osoby".
V "Seznamu kurzů" naleznete hledaný kurz, kliknete na jeho název a tlačítkem "Přihlásit osobu do kurzu" kamaráda (kolegu) do kurzu přihlásíte.

Jak mám vyhledat správný kurz?

Na úvodní stránce naleznete žlutě orámový formulář s názvem "Vyhledat". Pro konkrétnější vyhledávání použijte "Rozšířené vyhledávání".

Kde mohu poptávat kurz?

Pokud v seznamu kurzů nenajdete kurz, který hledáte, máte možnost zadat poptávku přímo pod nabídkou vyhledávání kliknutím na flashový banner. Pro vytvoření poptávky musíte být v databázi přihlášeni.

Jak mohu založit kurz v databázi?

Pro vypisování kurzů je třeba při registraci u typu uživatele zaškrtnout políčko "Vzdělávací instituce". Kurz pak vytvoříte v sekci "Správa" kliknutím na "Vytvořit kurz".

Jak mohu odpovědět na poptávku?

Pro možnost reagovat na poptávky kurzů je třeba při registraci u typu uživatele zaškrtnout políčko "Vzdělávací instituce". Odpověď pak vytvoříte v sekci "Poptávky" kliknutím na příslušný "Požadavek na kurz".

Jak mohu odeslat příspěvěk do diskuzního fóra?

Založení nového tématu se provádí na obrazovce se seznamem dostupných témat. Chcete-li odeslat reakci na příspěvek jiného uživatele, tak můžete použít tlačítko "reagovat" vedle příspěvku uživatele

Jak mohu importovat osoby?

Tato otázka se týká personalistů. Ve správě účtu v sekci Moji lidé následujte odkaz Import osob. Z této stránky si pak stáhněte šablonu v tabulkovém formátu. Tuto naplňte svými daty, a následně na stejné stránce postupujte podle návodu.